Sepet

Üye İşlem Rehberi

Ayakkabıcılar.com toptan pazaryeri olduğu için toptan ayakkabı alışı yapan firmalar üye olabilir. Üye olmak için vergi mükellefi olup, ya perakende mağazası olan, ya internette perakende satış yapan, yada toptan ayakkabı alışı yapıp yurtdışına vb yerlere satış yapabilen firmalar üye olabilir.

Üye olurken formda * İşareti ile işaretlenen tüm alanların eksiksiz doldurulması lazım. Ayrıca forma, aktif olarak kullandığınız bir e-posta adresini yazmalısınız. Bundan sonraki süreçte tüm yazışmalarımız bu e-posta üzerinden olacağı için mail adresi çok önemlidir. Ayrıca şifrenizin; 8-15 karakterden oluşmasına ve şifrenizde bir harf ve bir rakam olmasına dikkat etmelisiniz.

Üyeliğiniz onaylandıktan sonra siteden istediğiniz imalatçının istediğiniz ayakkabısını takım halinde sepete ekleyerek sipariş verebilirsiniz? Sipariş verme aşamalarını sizler için gayet kolay ve anlaşılır yaptığımız için bu konuda sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Şayet takıldığınız bir yer olursa daima yanınızdayız. İletişim kısmında bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Sipariş geçtiğinizde, ürün detayda imalatçının ürünü en geç kargoya verme tarihi yazılıdır. İmalatçı bu tarihe kadar ayakkabıları kargoya vermek zorundadır. Sizlerde siparişinizin aşamalarını kendi alıcı panelinizde  takip edebilirsiniz. Aksi bir durumda iletişim kısmında bize yazmanız yeterlidir.

Şayet verdiğiniz sipariş yanlış geldi ise, öncelikle ürün detayda "mağazaya sor" kısmında imalatçı ile yazışarak sorunu halletmeye çalışın. Bu yazışmalarda iletişim bilgilerinin paylaşılması, istenmesi kesinlikle yasak olup, sorgusuz sualsiz üyelikleriniz iptal edilir. Şayet imalatçı ile çözüm sağlanmadı ise bize yazarak sorunu çözmeye yardım isteyebilirsiniz. Bizler de en kısa sürede sorunu çözmek için yanınızda olacağız.

Ödemenizi, kredi kartı, banka kartı ile yapabilirsiniz. Kart bilgilerinizi girdikten sonra ister tek çekim isterseniz de taksit seçeneklerinden birini seçip alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Kapıda ödeme, havale gibi seçenekler sistemimizde kullanılmamaktadır.

Yanlış ürünün tarafınıza gönderildiği ispatlanırsa, siparişe tekabül eden geliş ve iade kargo masrafları imalatçı tarafından karşılanır. İmalatçıdan kargo masraflarının karşılanması için, sipariş elinize ulaştıktan sonra en fazla 2 gün içerisinde tarafımıza durumu bildirmeniz gerekmektedir. 2 günü (48 saat) geçtikten sonra tarafımıza ulaşmanız durumunda maalesef kargo masrafları ve ürün bedelini iade konusunda yapacak bir şeyimiz kalmamaktadır. Onun için siparişiniz elinize ulaşır ulaşmaz aksi durumları bizimle paylaşmanız gerekmektedir.

Şifrenizi unuttuysanız eğer, şifre sıfırlama işlemi yaparak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Bunun için takip edeceğiniz adımlar;

'Üye Girişi' sayfasından 'Parolamı unuttum' yazısına tıklayın. Üyeliğinize ait e-posta adresinizi girerek 'Devam' dediğinizde ilgili e-posta adresinize bir link gelecek.

Gelen linke tıklayarak yeni şifre oluşturma işleminizi yapabilirsiniz.

Eğer link size ulaşmadı ise spam klasörünüzü kontrol edin.

Ayrıca dilediğiniz zaman alıcı panelinizde bulunan "Parola değiştir" kısmından şifre değişiklik işleminizi yapabilirsiniz.

Ayakkabicilar.com daki imalatçılar ile alıcılar arasında doğacak uyuşmazlıklarda, Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl ilan edilen değere kadar Alıcının Mal veya Hizmeti satın aldığı ve ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri'ne başvuruda bulunulabilir. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 68. maddesinin 1. fıkrasında belirtilen alt ve üst limitler doğrultusunda uyuşmazlık halinde tüketici talepleri hakkında ilçe/il tüketici hakem heyetleri yetkilidir.